FUJ sobota

28. března 2017 v 20:53 | Dahaka
Druhý den festivalu jsem vstávala už v sedm hodin, abych se zase zkulturnila. Navíc mě zajímal to slibované ranní překvapení pro návštěvníky festivalu, na které prý organizátorky přivedla právě Darci. Tušila jsem, co to bude, ale čekala jsem to horší. Pobavila jsem se nad hekacím yaoi překvapením, které bylo opravdu originální. A pak jsem se pustila do učení své první přednášky, než jsme se všichni sešli u opravdu bohatého švédského stolu se snídaní a dali si pořádně do bříšek.


Letos, hned po oficiálním zahájení jsem začínala a otvírala festivalový program se svou přednáškou jménem: " Kde se vzalo yaoi". Bohužel přednášku jsem neměla dobře poskládanou, proto byla trochu chaotická. A to jsem jí považovala za tu lepší z těch dvou. Ale bohužel. Možná příště a lépe. Nervozita ještě trochu pracovala.
Ale pak už jsem byla jen divákem. Stalkovala jsem Guidittu, se kterou jsem se nakonec seznámila a poznala další úžasnou obdivuhodnou ženu, jako Amater. Takže se mi splnil další sen. Ale díky tomu komornímu počtu návštěvníků a tomu, že jsme prostě všichni byly stejně úchylné a na stejné vlně to bylo…. Ta atmosféra se prostě nedá plně popsat, sama jí nerozumím. Ale vždy jsem měla z ostatních fujoshi trochu osypku. Letošní ročník FUJ festu mi ale jasně ukázal, že je to opravdu skvělá komunita. Každý se baví s každým a spojuje nás stejná vášeň.
Poté jsem si hodně užila přednášku od Izumi a Tsumi o knížkách s homosexuálních tématikou. Sice příliš už nečtu a taková témata o to méně, ale byla to dobře postavená přednáška a slečny o takových knížkách něco věděly a měly přehled a to je pro přednášku hlavní, vědět o čem přednáším. Slečny přednášející byly docela šikovné a bavily mě. Poté následovalo autorské čtení Chihiro, které mě tolik nezaujalo. Proti Chihiro nic nemám, je to svérázné mladé děvče, ale její projev mě prostě nepřesvědčil.

Pauza na oběd se zjevila z ničeho nic. A ukázalo se, že fujoshi jsou hladoví tvorové. Proto se celé osazenstvo festivalu (cca 20 lidí) zvedlo a zamířilo zaútočit na pizzerii. Neměli jsme rezervaci, byla doba obědu, ale nám to bylo jedno. Šli jsme penzionu u Kance udělat tržbu, na kterou jen tak nezapomenou. Byli jsme možná trochu hluční, přiznávám, ale 4 stoly plné fujoshi….to prostě jen tak nezažijete.

Těšila jsem se na přednášku Lucáka hned po obědě, o yaoi skvostech. Mnoho nápadů na další mangy, bohužel většina anglicky, tedy pro mě nedosažitelné. Ale bylo dobré vidět, že nějaké originální mangy existují. Znala jsem asi dvě? Takže moc děkuju za super typy.
Hned poté jsme se přesunuli do malého sálu na workshop Amater, Tvorba slash povídky.
Něco podobného měla Amater už loni, kde jsme párovali státy. Nyní jsme prznili zase pohádky a mělo to úspěch. Doufám, že Amatér vyjde téma na příští rok, protože jestli ano, bude to zlatý hřeb příštího ročníku nepochybně. Nebudu spoilerovat.
A jako loni, tak i letos jsem po Amatér, která nám řekla, jak se má povídka psát dobře, nastoupila já, se svým autorským čtením. Opět nepovedené. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Ta povídka nebyla tak dobrá. Proto jsem se rozhodla po této zkušenosti už příští rok raději autorské čtení vynechat a soustředit se na přednášky, které mě baví víc.
Darcia pak fujoshi konečně uspokojila svým čtením, které bylo opět, jako loni perfektní, byť postavy z její fanfikce neznám a anime jsem neviděla, měla to vážně dobře napsané a hlavně charaktery hrdinů, které byly hodně zábavné a přesto z toho šla cítit jistá melancholie.
Pak jsem opět nastoupila já, abych osazenstvu FUJ festu nechyběla, a to s druhou přednáškou, kterou jsem si víceméně vycucala z prstíku….ne dobře, byly to takové zbytkové informace a bylo jich tolik že z nich byla přednáška. Ale musím uznat, že jsem z ní měla dobrý pocit a podle hlasování se opravdu líbila a já jsem nesmírně ráda, že se alespoň tato povedla. Publikum se docela zapojilo, zasmály jsme se nad nebohým životem seme charakterů a varovali ukata, aby si hlídali maminky.

Poté jsme si užili další autorské čtení, tentokrát od Amatér. Pokud někdo umí napsat dobré charaktery, zvláště ženské a vedlejší je to právě Amatér. Při její četbě jsem se úplně do povídky vnořila a skoro jí viděla před očima jako film. Nápad to byl zajímavý, docela složitý, ale líbil se mi. Improvizovaná beseda s autory bylo něco nového, a strašně se mi líbila, proto bych byla ráda, aby se udělala i příští rok už více propracovaně a plánovaně.
Autorské čtení Guiditty už bylo jen třešničkou na sobotním dortíku. Ta ženská je živel, její přednes byl opravdu zábavný i v pasážích, které zábavné být asi původně neměly, ale prostě….to se nedalo se nesmát. Slyšet to naživo…. Pro mě je tahle fanfikce naprosto osudovou už pár let, takže pro mě to asi byl trochu jiný požitek, než pro všechny ostatní.
A její povídka Horečka… to bylo zase tak naprosto reálné a lehce napsané, jako ze života. A to se mi velmi na pracích Guiditty líbí.

Večerní slibovaná diskotéka se ale nekonala. Všichni jsme si odhlasovali, že chceme volný program. Někteří hráli hru, Sbal si svého ukeho, ke které jsem se letos nedostala, škoda, prý zase hráči perlili.
Pak přišla na řadu tombola a opravdu děsivé ceny…. Děsivě maličké… Ale alespoň jsme se zasmáli a zasoutěžili, kdo schytá nejmenší sako. Hold asi nikdo sponzorům neřekl, že většina fujoshi jsou trochu…objemnějšího ražení.
Poté už jsme měli od programu volno, pokecávali o anime, zpívali si openingy z yaoi a nebo koukali na čínskou fantasy telenovelu s wondermenem a lakem na vlasy.
V sobotu jsem tedy do svého "postýlky" dorazila až kolem půlnoci a jakmile jsem lehla, mohli jste na mě klidně štípat dříví. Nebyla jsem k probuzení. Čekal nás poslední den….
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 El Seihyoki El Seihyoki | E-mail | Web | 28. března 2017 v 22:35 | Reagovat

Tvoje přednášky byly super! Obě dvě. Ani k jedné bych neměla vítku. Jestli jsi byla nervózní, tak to rozhodně nebylo znát a já si pořád říkala, tak takhle bych chtěla přednášet i já.. upoutat pozornost a umět reagovat na dotazy a tak... takže smekám, opravdu...

Při hře Sbal si svého ukeho opravdu padaly hlášky, které bavili i jen kolemjdoucí. Příště si musíš zahrát s náma ^_^

Ano, ano... tombola byla dosti vtipná... ale ještě štěstí, že někomu to sako alespoň padlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama