Mizuki Nana

4. února 2016 v 19:02 | Dahaka
Je to už hodně let, co jsem tuhle zpěvačku, textařku, skladatelku a také hlavně seiyuu ikonu potkala poprvé. Popravdě v začátcích se mi její projev vůbec nelíbil. Ale nejspíš jsem dospěla, dozrála a tak musím nyní říct, že její hlas mám velmi ráda. Ovšem… musí sednout k postavě. Mizuki Nana má opravdu velmi silný energický hlas, na jen 153 cm měřící ženu, který se nehodí tak úplně ke všem charakterům. Ale rozhodně jí jako dabérku i zpěvačku poznáte velmi snadno. Její tvorba se žánrově řadí do pop rocku, power rocku, ale občas si střihne i jiné žánry. Dokonce se stala hlasem OS-tan Madobe Nanami, což byla Japonská verze Windows 7 a Mizuki namluvila systémové hlášky. Ale na kontě toho má mnohem více. Chcete vědět co? Kdo je vůbec tahle talentovaná žena, kterou milují jak Japonci i, tak i otaku Evropané?
Tento článek bude právě o ní, kde se soustředíme na její seiyuu kariéru, na její kariéru zpěvačky a tak trochu životopis a zajímavosti.


Mizuki Nana se narodila 21.ledna 1980, ve městě Niihama, které leží v prefektuře Ehime. Její rodné jméno je však Kondo Nana.
Už od mala, od pěti let, chodila do zpěvu a učila se tradiční styl japonského zpěvu enka, zúčastňovala se několika pěveckých soutěží, dokonce i jednu vyhrála. Její láska k anime jí však odvedla od zpěvu enky k dabování a její první rolí byla hra Noël: La Neige roku 1998. Když jí bylo již dvacet let, na jejím koncertě se objevil hledač talentů z King Records a nabídl jí spolupráci a tak hned roku 2000 vydala první single Omoi. První velký úspěch ale zaznamenala až o čtyři roky později, kdy její skladba Innocent Starter se poprvé objevila v Oricon žebříčku, byť na devátém místě. A díky úspěchu byla skladba použita jako opening k anime Mahou Shoujo Lyrical Nanoha, a dokonce si Mizuki střihla i roli dabérky s postavou Fate Testarossy. Další přelom v její kariéře přišel roku 2009, v žebříčku Oricon, kde se svým albem Ultimate Diamond obsadila první příčku, což byl pro ni nevídaný úspěch. Od té chvíle se stala velmi významnou a známou japonskou interpretkou. Stala se i první seiyuu, která byla pozvaná do nejsledovanější japonské televizní show Kouhaku Uta Gassen, kde hostovala každoročně.
A dokonce drží dodnes, od roku 2010, rekord, jelikož je dosud jediná seiyuu, která vyhrála i týdenní žebříček singlů v Oriconu. Ale tím její rekordy nekončí. O rok později se zařadila po bok jen 4 dalších zpěvaček (jako jediná dabérka), které dokázaly dostat dvě písně do topky žebříčku Oricon v jednom týdnu. Nevídaný úspěch.
O dva roky později, po dvou velkých živých koncertech přišel první koncert v zahraničí a to na Tchajwanu a koncert byl živě přenášen i do dalších asijských zemí.
Popravdě nejradši mám Mizuki v rychlejších rockových skladbách. Nesmírně se mi líbí, když hostuje jako zpěvačka u Jam projektu, na různých Animelech. Mizuki a JAM project, to je přímo synonymum obrovské sršící hudební energie. Ale její poslední spolupráce s T.M.Revolution, na OP ke Kakumeiki Valvrave byla také naprosto parádní a velmi dobře přijatá kritiky. Miluji jejich skladbu Kakumei Dualism.

Seiyuu:
Některé její postavy, které v anime namluvila, se staly díky jejímu hlasu slavné. Já si pokaždé její hlas spojím výhradně s jednou postavou, ve které excelovala. Pokaždé si vybavím ten silný tvrdohlavý přednes. A Mizuki Nana se pro mě rovná Ange, z anime Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo. Nevím, proč zrovna tahle postava mi od ní tolik utkvěla v paměti, ale je to tak. Přesně na podobné typy se Mizuki přesně hodí, energické, dívky, které si jdou za svým. Také je vhodná na trochu tendere charaktery. Podobně mi do paměti vlezla i Saya z anime Blood C. U obou anime Mizuki nazpívala i ED skladby a skvělé skladby měla i na OST.
Další z jejich slavných postav je i upírka Moka z anime Rosario to Vampire.
Na svědomí má ale Mizuki i postavy mírně nenáviděné, jako například Alois Trancy z Kuroshitsuji a dokonce i Hinatu z Naruta, která jí hodně proslavila.
Již několik let se umisťuje v žebříčcích nejlepších ženských seiyuu v první pětce, získává velmi často různý seiyuu ocenění. Byla také první dabérka, která měla koncert ve velké hale Tokyo Dome. A to všechno stihla za pouhých 16 let své aktivní pěvecké kariéry. Opravdu nečekané.

Něco o Mizuki, a zajímavosti
Mizuki, neboli pro přátele Nana-chan miluje poslouchání hudby a tvoření sladkostí a také svou čivavu K-tan. Z barev u ní vítězí bílá a modrá, ze zemí, které má nejraději je to Francie. Má mladší sestru jménem Mika. Už před šesti lety vydala svou první autobiografii s názvem Shin'ai, k výročí její desetileté pěvecké kariéry. Ale zdá se, že jí ještě další desetiletí bude čekat. To jediné jí můžeme ještě přát. Protože takový hlas, takový talent se nehledá snadno. Taková hvězda se objevuje opravdu jen zřídkakdy. Proto můžeme Mizuki Naně přát jen další úspěchy v kariéře i další charakteristické postavy, kterým propůjčí svůj jedinečný hlas. Protože Mizuki Nana není jen ledajaká dabérka. Neustále dokazuje, že i hlasový herci můžou tvořit velmi silnou pěveckou kariéru, která předčí i ledajaké oficiální zpěváky. A já toužím po tom, aby nám toho ukázala ještě více. Těším se na další postavy podobné Ange.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andromaus andromaus | Web | 5. února 2016 v 23:54 | Reagovat

Krásná

2 Joina Joina | Web | 7. února 2016 v 10:26 | Reagovat

Ani nevím, myslím, že jsem o téhle slečně ani nešlyšela. To je, ale blbé. Ale má tedy moc pěkný hlas :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. února 2016 v 14:23 | Reagovat

Má krásný hlas, já si ji spíš pamatuji jako Sayu než jako Hinatu :-D, ale zpívá opravdu fantasticky :-) Hezky zpracovaný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama