OST Asura Cryin'

16. února 2011 v 19:46 | Dahaka
A přicházím s dalším hodnocením, tentokrát to tak úplně nebude celý OST, protože tentokrát jsem přesně věděla po kterých písních jdu a které chci a ty jsem si taky jen stáhla. Možná bylo škoda nezkusit stáhnout celý OST a snad jednou do budoucna udělám výjimku. Ale na anime Asura Cryin' mě zaujaly jen OP a ED oba po dvou, které na starosti měla jen jedna osoba. Zpěvačka jenž si nechá říkat Angela.


Zpěvačka, kterou jsem právě v tomto anime potkala snad poprvé a hned mě upoutala netradičním hlasem. Angela je rozhodně hodně poznatelná zpěvačka s jejími táhlými pasážemi a mečícími výškami. Ale její skladby se vyznačují i mnohdy zběsilým tempem a použitím opravdu zajímavých nástrojů a příjemných podkreslujících vokálů. Tato žena vystupuje vždy se svým charakteristickým kytaristou.
Musím říci předem, že její hlas mě upoutal, protože je opravdu netradiční a podílela se nejen na Asuře, ale také na anime
Shikabane Hime, kde taky perlila.

Ale zpět k
Asura Cryin'.
Stáhla jsem si oba OP i oba ED v původní full verzi. A musím uznat že právě ED byly tady stejně dobré, ne li lepší jako OP, což se v anime neděje často.  Jak se skladby přesně jmenují vám nepovím, bohužel. Jelikož jsem je stahovala z torrentu, který je neměl pořádně pojmenované.
První OP je zvláštní, hodně rychlý s vokálem, který se mi líbil a také tím...(sakra nevím jak se ten nástroj jmenuje, vypadající jako renesanční klavír)
Druhý OP se mi líbil podstatně víc, hlavně jeho jemný a pomalý začátek, který zní až žalostně (tedy těch prvních 45 sekund). Jen škoda že to v takovém nádherném duchu nezůstalo a zase Angela najela na svou zvyklou zběsilou rychlou píseň. Tady taktéž s vokály ale i s houslemi a rychlým frázováním. Tenhle OP jsem v anime milovala, ale zjistila jsem že samotné skladby mi toho tolik neříkají, jako právě OP, při kterých jsem se mohla inspirovat i videem.

První ED byl pomalejší balada a já si mohla konečně (sláva) vychutnat Angelu a její hlas v této poloze. A bylo to opravdu příjemné. Spolu se španělkou. Škoda že se skladba postupně příliš zahušťuje. Ale i tak to byl hezký poslech.
Druhý ED, který si taky hodně pamatuji z anime, byl hodně rytmický a taktéž v rychlejším tempu. Tady si Angela ale vystačila jen většinou s kytaristou a smyčcovým podkresem. Píseň nebyla zbytečně přehuštěná, jako ostatní, takže její táhlé pasáže nic nerušilo.

OST k Asura Cryin' jsem neměla v úmyslu stahovat, možná do budoucna tak učiním, ale já šla především po opening a ending skladbách, které mě v anime uchvátily. Ale zjistila jsem že sami o sobě tyto skladby ve full verzi mě brzy znudily, jelikož jsem si je nedokázala nějak vychutnat jako samostatné písně a tak si je většinou pouštím i s OP a ED klipy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peetey Peetey | 16. února 2011 v 21:47 | Reagovat

Len doplnim (pre tych, ktori si potrpia na detaily): OP1 - Spiral, ED1 - Link, OP2 - Alternative (オルタナティヴ), ED2 - Kanata no delight (彼方のdelight)

2 Rei Rei | 17. února 2011 v 1:46 | Reagovat

Ráda bych tě poupravila, že Angela je ve skutečnosti název skupiny. Jejími hlavními členy je právě zpěvačka Atsuko a kytarista/klavírista Katsu.

3 Dahaka Dahaka | 17. února 2011 v 12:41 | Reagovat

[1]: Děkuju za doplnění názvů skladeb a ano, jak jsem zjistila, Angela je opravdu označení pro duo. Mě to přišlo nějaké podezřelé. Moc děkuju za opravu, teď v tom mám jasno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama