OST Baccano!

31. ledna 2011 v 16:31 | Dahaka
Tak a je čas ještě dnes dorazit alespoň část restu. Jelikož jsem se rozhodla zrevidovat rubriku s anime OSTy, tak leden byl měsíc hudby. A i když dneškem leden končí, přeci jen recenze na OSTy k anime budou dál pokračovat a sem tam se tu nějaký objeví. Ještě mi jich zbývá hodně. Takže jimi budu prokládat normální články.
Dnes si řekneme o OSTu, jehož hudbě jsem příliš nerozuměla. Není to příliš něco, co bych poslouchala. A možná i proto je OST k anime Baccano asi můj nejmenší. Po promazání jsem si ponechala jen 5 ústředních skladeb. To je velmi málo, ale tomuhle jezzovému duchu hudby jsem nikdy nepřišla na chuť, i když nepopírám, je to velké a barevné oživení, tradičních sundtracků, a proto i těchto pár skladbiček má u mě své čestné místo.


Hudbu k anime Baccano stvořil Yoshimori Makoto. Jak tak nad ním přemýšlím, jeho jméno mi asi nebude známo. Ale rozhodně to byla opravdu kvalitní práce.
Na OSTu se také podílela skupina Paradise Lunch, která je pro mě také velkou neznámou. Ale sama uznávám, že je to velmi příjemné spojit japonštinu, jako krásný zpěvný jazyk a tohoto ducha jezzu. A právě od této skupiny jsem si nechala všechny tři vokály. První píseň s názvem Never Mind, druhá Promised Land a třetí známá melodie z OP ve vokální verzy.
Never Mind je příjemná skladba, která dává vyniknout hodně textu a příjemnému hlasu vokální zpěvačky. Promised Land zase skvěle kombinuje piáno v rychlejším tempu, spolu s trubkami. A opravdu povedená skladba, která se v anime vyskytla jako OP, se jmenuje Gun's & Roses. V OP k anime byla použita instrumentální verze, což je trochu netypické pro openingy. Ale protože je tahle píseň tak sytá, tak skvěle rytmická, přesně k anime sedla. Ve vokál verzi je pak obohacená o jemný skoro šepot (ono to tak opravdu zní) slabí jemný hlásek. Nehyzdí tuto skladbu, jen ji více podtrhuje.

Ale Paradise Lunch nejsou jediní, kteří se na OST vyskytli. Také se na hudbě podílela Oda Kaori. Která vám asi taky nepřipadne známá, ale chyba lávky, známá je. Oda Kaori je úžasná a velmi hezká slečna vokalistka, jenž patří ke Kajiuře Yuki a i k projektu FictionJunction. A její hlas je velmi mladičký. Mám ráda její výšky, které proříznou vzduch, i barvu jejího hlasu. Ale popravdě na tomto OSTu bych ji skoro nepoznala. Protože písně jsou naprosto odlišné od toho, co ji normálně slýchám zpívat. Píseň Calling figurovala jako ED k anime Baccano. Je to taková pomalejší balada, kde Oda není příliš výrazná a to se ji nepodobá. Většinou jde ve všech skladbách perfektně rozpoznat. Druhá skladba, která mi k tomuto anime příliš nepasovala a Oda Kaori se mi v ní líbí ještě míň je Power in Me, která jako by chtěla evokovat RnB.

Ani tento OST nepatří k těm nejlepším. Kapela Paradise Lunch je zajímavá, ale ne natolik, aby zaujala a jejich skladby si nedovedu představit jinak, než ve spojitosti s tímto anime. Ani ve mě nevyvolávaly vzpomínky na anime a to je pro mě známka toho, že je něco špatně. Velké zklamání jsem tentokrát prožila i od Ody Kaori, která se mi tady absolutně nelíbila a ve skladbách se utopila.
Tento styl hudby opravdu není nic pro mě, takže je už zřejmě jasné, proč můj OST k anime Baccano skýtá jen pět skladeb. Ale i tak s klidem můžu říct, že pan skladatel odvedl dobrou práci, jen to chtělo ještě krapítek něco navíc. Nějakou skladbu, charakteristickou, která by vyčnívala ze stínu a neplácala se jen v něm.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama