Vlci z městečka Jouga

24. října 2010 v 14:05 | Dahaka
Tak a přicházím s další recenzí na anime v rychlém sledu. Anime, o kterém jsem si moc nemyslela, které jsem mírně přirovnávala k 11 eyes a doufala, že mě taky podobně hezky překvapí. Ano, překvapilo mě, ale vůbec ne tak jak jsem čekala.
Anime celkem méně známé, které jsem objevila u překladatelského týmu Akuma fansub a zaujalo mě. Ani vlastně nevím čím, ale hned jsem si řekla, že se na to podívám.
Jmenuje se Ookami Kakushi a vyznačuje se svým ozvučením (přímo řvoucími cikádami) a také svou animací (ala RenAi hentai hra, možná že to i nějaká hra původně byla).


Ookami Kakushi
Ookami Kakushi je anime z roku 2010 a má 12 dílů, přitom příběh jako takový končí tím jedenáctým. Poslední je takový bonusový vtipný díl, kdy vystupuje kostým žabrálíka a také hlavního hrdinu převlečou za dívku (servírku). Autorem tohoto anime je pak Nobuhiro Takamoto. Žánrově se to snaží tvářit jako mysteriózní horor, či jako temná fantasy. Ale popravdě, byť by anime sebevíc chtělo, žánrově si značně odporuje, protože dalším žánrem je randění a tzv. nenadálé získání přítelkyně, což samo o sobě vydá trochu za komedii.
Anime na jehož začátku vás překvapí animace, která opravdu hodně mlátí do očí, protože postavy jsou animovány jinak a prostředí také jinak. Chvíli jsem si na to musela zvykat a opravdu to vypadalo jako z nějaké hry. Anime, které asi nezapře spojitost s Higurashi, ty cikády byly hodně hlasité. Anime, které se nám snaží vnutit prazvláštní příběh, ale dělá to tak dobře, že je to napínavé, rychlé a navíc u toho člověk nemusí tolik přemýšlet, ale vše je jasné už na začátku.
Vesnička v horách, kde všichni vypadají zvláštně vysmátě a přítulně. Dokonalé prostředí, ale opravdu tomu je tak? Co se děje po nocích? Proč obyvatelé podivně mizí?

Hudba anime je vcelku příjemná. OP singl je velmi pěkný, i ending je povedený. Hudba nezapře zase vliv velké autorky Kajiury Yuki, která měla na starost hudbu. Dabing postav je vcelku také dobrý. Zmíním třeba mého oblíbence Koji Yusa. Co se mi tady líbilo byly předěly v anime. Podkreslení bylo místy opravdu povedené, místy trochu rušilo dojem. Hlasitý podkres cikád byl příjemný, ten zvuk mám sama o sobě ráda. Ale dávejte si pozor na tu televizní reklamu na pomeranče Hasakku, ta je dost vražedná.

Animace na rok 2010 je rozhodně poznat, protože se jen tak nevidí něco tak bijícího do očí. Pozadí a okolí bylo opravdu animované krásně, ale postavy k tomu moc nepasovaly, takže to ve výsledku vypadalo zvláštně jako ty textové anime hry. Postavy byly krásné, to opravdu, ale problém byl s hlavním hrdinou, ten vypadal jako dívka, ale tím horším způsobem. Navíc tomu dokonalému čistému dojmu ještě pomáhaly čistě bílé školní uniformy (bílé jsem vážně asi viděla poprvé). Hlavní záporák byl opravdu dalo by se říci bishík i když do záporáka měl podle mě daleko.
Víc bych se o animaci raději nezmiňovala, to nejspíš musíte vidět na vlastní oči.
Isuzu
Příběh byl na začátku naprosto jednoduchý, nesnažil se nám plést hlavu, navíc s 12 díly to ani nešlo, takže plynul rychle. Co mu neupřu, byl vcelku napínavý a bavilo mě ho sledovat, proto jsem toto anime tak rychle zkoukla, ale myslím že mi toho moc nedalo, což je škoda. Člověk ale nemůže mít všechno.
Hlavní postava chlapec jménem Kuzumi Hiroshi se přistěhoval do nového městečka v horách, jménem Jouga, spolu se svou sestrou Manou, která je na vozíku a se svým otcem rádoby spisovatelem a milovníkem záhad. Hned potkává svou spolužačku Isuzu, která se k němu přilísne a odmítá pustit. Takže Hiroshi si ani nevybalil a už nabalil novou přítelkyni, která je velmi přítulná. Nová škola však Hira překvapí. Nejen že se na něj spolužáci samou radostí vrhnou a málem ho ukamarádí k smrti (no fakt). Jsou všichni dokonalí, usměvaví, kamarádští...(bylo mi z nich blbě). Až tedy na jednu spolužačku, ze které mají všichni strach. Navíc jejich učitel je...něco děsivého samo o sobě (fujky).
Pomerančový nájezd
Hiro poznává tedy nové městečko a jeho legendy o vlcích, které ho začínají děsit spolu se svou kamarádkou Kanou. Zjistí že několik lidí z vesnice přes noc zmizelo, prostě se odstěhovali z ničeho nic. Ale je to pravda? Samozřejmě že ne. Jsou mrtví. Dokonce se i někteří kolem Hira začnou chovat podivně šíleně a chtějí ho...líbat (ať už kluci nebo holky). A Hiro brzo zjišťuje,
že pod maskou města, pod tím úsměvem a dokonalým přátelstvím se skrývá hrůzná pravda a smrtelná pravidla.
Co mají společného pomeranče Hasakku a lidé z městečka? Proč je Hiro označen za nebezpečí? A co vlci z Jougy? Žijí ještě dnes? Proč chtějí všichni Hira líbat či ošmatávat? Polibkem se nese podivná nákaza a nocí se prohání monstra s rudýma očima a dívka s obrovskou kosou, která popravuje ty, kteří poruší pravidla.

Postavy mají své jasné charaktery a zrovna snad ty nejextrémnější. Isuzu je hyperaktivní a asi pije moc kofeinu, prostě nezastavitelná. Co mě potěšilo, jako jedna z mála postav má místo sukně ke školní uniformě kalhoty.
Nemuru je studená jak psí čumák, proto mě děsně rozsekal poslední bonusový 12 díl, kde se navlékla do cosplaye růžového žabrálíka (něco mezi žábou a králíkem). Hlavní hrdina je nevýrazný a nudný, ale jeho převlek ala servírka taky neměl chybu. Jeho přítelkyně Kanna mě nechala chladnou. Isuzu bych klidně odstřelila hned na místě, jelikož mě z ní bolela hlava. Otec hlavního hrdiny je k ničemu a jako otec se povětšinu anime nechová. A Mana sestra hlavního hňupa je celkem umíněná, ale jako jediná se mi líbila.
I záporák nezáporák, mě mírně zklamal. Celou dobu se snažil, aby to nakonec vyšlo na prázdno. Navíc ho jako zápornou postavu člověk ani brát nemůže. Obyvatelé města mu zabili snoubenku...chce se jen pomstít.

Zdálo by se vám to zmatené? Nemějte strach, vůbec není. Anime kalkuluje s takovými
Isuzu a Hiroshi
lehkými indiciemi, že je každý hned pochopí. Navíc to prokládá veselejšími částmi a hledáním pravdy krůček po krůčku. Takže divákovi je hned jasné, že někteří obyvatelé městečka Jouga nebudou lidé. A také bude jasné, že hlavní hrdina je celkem k ničemu slaboch. Všechny obyvatelé města podvede muž, který touží po pomstě a vyhlazení tohoto podivného města s krutými pravidly.
Anime se nám snaží předhodit zápletku o no...vlkodlacích? (pokud se to tak dá nazvat). Kteří se rozhodli žít společně s lidmi, ale zrovna jednoduché to není.
Hlavní hrdina jako snad poslední pozná pravdu a je jen na něm jak se s tím vypořádá (asi z něj bude filozof, protože ty jeho řeči na konci...)
Konec anime je vcelku neuzavřený. Sice se vyřešilo pro hlavního hrdinu tajemství, ale to nic nemění na dané situaci. Všichni zůstanou kamarádi a čekají co přijde dál. Trochu ubohé, ale dalo se to čekat. Ale pořád je to celkem přijatelné zakončení tohoto lehkého temného fantasy.
Není to žádné anime co vás vytrhne z letargie, ale je vcelku příjemné, dívání snadné a rychlé a navodí to takovou příjemnou atmosféru. Dobré anime když chcete něco kratšího ne moc náročného s pěknou animací, můžete zkusit Ookami Kakushi a uctívat velké vlky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | Web | 25. dubna 2011 v 6:17 | Reagovat

Moc pěkně udělaná recenze ^^ Zcela souhlasím s tvými názory na postavy, na hudbu i na animaci (prostě se vším =oD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama