Pohádka o Junovi a jeho šípkové panence

29. března 2009 v 17:11 | Kaira Keseri |  Rozen Maiden
Usaďte se děti pohodlně do svých postýlek. Kouzelná babička vám povypráví pohádku o šípkových panenkách. Jen se děti pořádně přikryjte teplou peřinou, naše pohádka o Rozen Maiden právě začíná. Ale dejte si pozor. V pohádce je obsažen možný spoiler, takže kdo se chce nechat překvapit dějem měl by jít spát dřív než začne.Žil, byl v jednom japonském městě mladý hoch. Jmenoval se Sakurada Jun. Ale budeme mu říkat křestním jménem, tedy Jun. A tento hoch to měl v životě moc těžké, nebo si to jen prostě namlouval. Jeho rodiče odjeli pracovat daleko za moře a on tak zůstal opuštěný a sám. Ale ne tak docela. Měl ještě starší sestřičku, která se o něj starala.
Jenže Jun byl ošklivý chlapec a vůbec si její péče nevážil. Celé dny jen seděl u svého PC a nudil se. Nechtěl totiž vycházet ze svého pokoje natož z domu a tak ani do školy nechodil, protože se bál posměchu ostatních.
Takže věčně koukal jenom do počítače a objednával si přes internet různé hračky a věci, které nepotřeboval a ani nechtěl. Vždy když se s nimi pobavil a pohrál si, poslal je zase zpátky. To bylo moc neuvážené že děti. I když se ho jeho sestřička Nori snažila přesvědčit aby šel ven, aby přestal být pořád v depresi, on neposlouchal.
Až jednou si objednal podivnou věc. V pokoji se mu najednou objevil kufr, na jehož víku byla růže. Chudá o ni zakopl a asi si moc ublížil. Nechápal jak se tam u něj vzal. Ale jeho zvědavost mu nedala a tak ten kufr otevřel. A pak oněměl úžasem.
Byla v něm totiž krásná velká panenka, s blonďatými vlásky a v nádherných stylových červených šatičkách a vedle ní ležel malý klíček.


Jun byl překvapený a tak panenku vyndal ven a prohlížel si ji. Vypadala hodně skutečně, měla měkké, teplé tváře a vypadala jako živá. Jun ji prozkoumal jako neřestný chlapec ze všech úhlů a směrů. A pak když ji otočil, všimnul si toho otvoru pro klíček co měla na zádech, takže panenku natočil a byl zvědavý co ta věc všechno umí.
Najednou panenka otevřela své krásné modré oči a koukala na chlapce. Pak se rozpřáhla a plesk...
Jun dostal pořádnou facku. A že to asi bolelo. Panenka si seskočila z jeho náručí a začala si upravovat šatičky a brblat si něco o tom jak je ten chlapec nezdvořilý tak ošklivě ji držet...takže o milého Juna se pokoušela šokem mrtvice. A co teprve když se panenka představila jako šípková panenka jménem Shinku a požádala Juna o čaj.
Jun ji ho samozřejmě po pár kopancích poctivě přinesl a pak se snažil zjistit co je jeho malá generálka zač a jak se k němu dostala. Jenže dřív než stačil vyslovit byť jedinou otázku oknem mu do pokoje prolétl maňásek v podobě šaška a začal na ně útočit a házet po nich ostré karty. To bylo velmi nebezpečné. Jun měl strach a nevěděl co tohle znamená. Ale Shinku zůstávala klidná a zeptala se ho jestli chce žít. Odpověď byla jasná...kdo by chtěl být zabit hračkou v podobě klauna. A tak musel Jun Shinku slíbit svou věrnost a to že ji bude sloužit jako sluha a jako medium, od kterého si bude Shinku brát sílu. Jun souhlasil, políbil ji prsten s mystickou růží a pak už to šlo horem pádem.

Z našeho Juna se stává nechtěný sluha Shinku, která ho pořádně komanduje a snaží se mu
mluvit do duše. Brzy se spřátelí i s Junovou sestrou Nori. A pak přichází fáze množení panenek a podivná hra o Alenku, v nichž musí Rozen Maiden bojovat mezi sebou. Zvítězit může jen jedna, jen jedna na konci zůstane živá. Když Rozen Maiden takovou hru o Alenku prohrála, musela odevzdat svůj prstem s mystickou růží, která jim propůjčovala sílu. Tudíž se přestaly hýbat a mluvit a byly z nich obyčejné panenky, jako kdyby zemřely. A právě do toho všeho Shinku zatáhla i chudáka Juna, který se postupně seznamoval i s ostatními panenkami a ubytovával je u sebe. Do domu si nastěhoval proti své vůli růžovou malou panenku Hana Ichigo, která byla strašně nesnesitelná a uřvaná jako dítě. Ale jako kdyby to nestačilo, nastěhovala se k němu další panenka, která si dělala nárok na všechno a všechny...takže Jun měl o zábavu postaráno a neměl čas se pořád zabývat svou neutěšenou situací což bylo jen a jen dobře. Navíc pomáhal panenkám v boji proti zlé panence Souigin Tou, která chtěla vyhrát všechny hry o Alenku a zůstat jako jediná a dokonalá...tím se stát Alenkou a konečně se vrátit ke svému otci. A šla klidně i přes mrtvoly....
Takže Jun brzy poznal co je v životě důležité a co musí udělat, aby ochránil svou Shinku a tím se i sám vyléčil a zase byl jako dřív.
Nakonec to vše dopadlo dobře. Zlá Souigin Tou byla poražena a ostatní panenky tak byly v bezpečí. Nad Junem konečně začalo svítit slunce a nový úsvit prozrazoval mnohé změny. Nakonec zůstali všichni spolu šťastní a veleselý...
A to je konec pohádky o Rozen Maiden, neboli šípkových panenkách. Doufám že se vám líbila. Dobrou noc děti... 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | Web | 2. dubna 2009 v 20:37 | Reagovat

Hezká pohádka...a nemá náhodou pokračování?=))

2 Kaira Kaira | E-mail | 4. dubna 2009 v 15:07 | Reagovat

No náhodou má...ale to už je zase jiná pohádka.

3 Peetra Peetra | Web | 28. dubna 2010 v 10:02 | Reagovat

Týjo to je teda zamotané XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama