Byli nebyli dva zamilovaní na poli války

28. března 2008 v 12:13 | Dahaka |  Basilisk - Kouga Ninpou Chou
Byly kdysi dva rody, Iga a Koga, které žily ve svých vesnicích. Oba dva rody se už po staletí nenáviděly. Nikdo už přesně neví jak a kdo to začal. Celá staletí se Iga a Kouga snažily navzájem se vyvraždit.
Ale nastala doba kdy měla být uzavřena mírová smlouva a oba rody se měly sblížit. No tedy alespoň jejich vůdcové. Koga Danjou a Iga Ogen. Zamilovali se do sebe a chtěli se vzít, tím by už navždy zabránili válce mezi jejich rody. Ale bohužel se vše tak nějak pokazilo když byla Iga napadena. To vyvolalo velké rozbroje a nedůvěru. A naši dva zamilovaní nedokázali svou lásku udržet a nenávist, zášť a pomsta znovu zaslepila jejich oči. Vše měly vyřešit až jejich vnoučata.
Ach jak se ta prokletá historie jen dokáže opakovat.

Po krvavých událostech kdy spolu Kouga a Iga bojovali se znovu podařilo za pomocí velkého muže tehdejší doby, Hatori Hanza uzavřít mír.
Ale stejně kolem sebe tyto dva klany kroužily jako supové a čekaly, kdy ten druhý udělá chybu a dá tak záminku k napadení.
Tím horší bylo, že oba klany měly velmi silné bojovníky, z nichž každý ovládal velice zvláštní schopnost, s kterou bojoval. Lidé se těchto ninjů báli pro jejich umění. Takže kdyby se do sebe pustili tak by to znamenalo katastrofu.
Všechno se mělo znovu vyřešit svatbou. Genosuke Kouga z Klanu Manji Daini a Oboro Iga , princezna z Tsubagakure. Jenže i když divákovi bylo jasné, že mezi nimi byly jakési takési sympatie, svatba byla domluvená už když byli malí. Ale přesto se ti dva do sebe zamilovali.
Ano mír mezi dvěma po století znepřátelenými rody vypadal tentokrát více než slibně, kdyby ovšem….
Vždycky je v tom nějaký háček však to známe.
Jednoho dne si však velký shogun Tokugawa Ieyasu a jeho rádce Tenkai-sama vymysleli bezpochyby zábavnou hru - a sice, že každý rod ze svého středu vybere deset nejlepších ninjů, kteří spolu svedou bitvu na život a na smrt.
A proč tahle hra? Protože schogun měl dva nástupce, kteří měli vládnout za něj. Jak se říká dva už je moc. A schogun se nemohl rozhodnout, kterého prince má vybrat. Proto se hrad Edo rozdělil na dva tábory. Intriky v paláci už byly značně nebezpečné, protože opatrovnice obou princů se neměly v lásce a obě chtěly aby právě jejich chlapec se stal schogunen. Neváhaly sáhnout ani do krajních prostředků.
Jenže takhle to dál nešlo, tady už se schylovalo k občanské válce. A tu si nepřál nikdo.
A proto tahle hra. Vítězný klan ninjů totiž mohl zvolit schoguna. Bylo tedy určeno toto: jestli vyhraje Iga, shogunovým nástupcem bude starší syn Takechiyo, jestli zvítězí Koga, na trůn usedne mladší Kunichiyo.
Vznikly tak dva svitky které obsahovaly jména všech dvaceti ninju, kteří spolu budou bojovat. Jeden pro Igu a druhý pro Kogu.
A právě toto rozhodnutí mělo nedozírné následky. Nikdo totiž nečekal, že věci půjdou tak rychle a za deset dní nebude ani klan Iga ani klan Koga.
Když byla totiž mírová smlouva Hatoriho Hanza zrušena, oba dva klany už neměly důvod dál se bratříčkovat a stará nenávist vyplula napovrch. Vrhly se na sebe jako psi utržení ze řetězu a neměly jeden z druhým slitování. Ne všichni totiž věřili v mír a tak jim tato situace přímo hrála do noty. Konečně nastala doba pomsty za staré příkoří.
Zde však nastal kámen úrazu celého anime. Genosuke a Oboro se milovali a měli před svatbou. Ale oba byli také vůdci znepřátelených klanů. To znamenalo buď zabít nebo bít zabit.I když nechtěli ani jeden bojovat byli sledem událostí donuceni přísahat, že jeden druhého zabijí.
A tak se roztáčí mlýnské kolo, které semele každého. Ninjové s obou klanů proti sobě bojují a po desátém dílu je vám jasné, že Iga vyhrává také pomocí lsti a zlého Tenzena, který je schopen úplně všeho. Jak se říká v lásce a ve válce je vše dovoleno.
Ale záhy se síly rychle vyrovnají.
Obě strany jsou kladné i záporné zároveň. Charaktery hrdinů jsou dokonale vykresleny…i to proč vůbec chtějí či nechtějí bojovat.
A nastává otázka kdo je tady ten zlý? Je to snad starý schogun co tohle vše zavinil? Nebo Hatori Hanzo který to dovolil? Nebo vychovatelky princů z palacé Edo, které k tomuhle schoguna dohnaly?
Kdo nese vinu za krvavé jatka?
Každý účel světí prostředky…každý něco chce a jde si za tím. Ale konec se neodvratně blíží a zásoby ninjů na obou stranách se ztenčují. Kdo bude vítězem? A je to tak důležité, když tolik životů je zbytečně promarněno?
Jak dopadne láska Genosukeho a Orobo? Budou schopni překonat všechno to zlo? Nebo jejich láska nevydrží?
I když nezbyde nikdo kdo by je oplakával, zapomene se na tyto dva klany ?

Myslím že divák nikdy nezapomene ani na jednoho z nich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patrik Patrik | E-mail | Web | 29. května 2008 v 14:23 | Reagovat

bezva pribeh taky mam rad anime posles mi nekdy neaky obrazky anime ? i pribehy diky

2 Kaira Kaira | 29. května 2008 v 21:24 | Reagovat

Tohle není anime příběh ale recenze na anime Basilisk.

Obrázky neposílám je mi líto, sama jich mám málo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama